Aktualności

Protest rolników 20 marca 2024 – gdzie spodziewać się utrudnień? Jaka będzie forma protestu?

Protest rolników 20 marca 2024 – gdzie spodziewać się utrudnień? Jaka będzie forma protestu?

W dniu 20 marca 2024 roku, polscy rolnicy przeprowadzą masowy protest, blokując drogi w całym kraju. Akcja ma na celu wyrażenie niezadowolenia z działań Komisji Europejskiej, która poczyniła pewne ustępstwa względem rolników po ostatniej ogólnoeuropejskiej fali protestów. Rolnicy jednak uważają, że są to zmiany niewystarczające i zapowiadają kolejne masowe akcje protestacyjne.

Dlaczego rolnicy protestują?

Rolnicy wyrażają swoje obawy związane z polityką rolną kreowaną przez Komisję Europejską, głównie z tzw. Zielonym Ładem, ale także z ogólną kondycją polskiego rolnictwa. Postulują wsparcie finansowe, zmiany w polityce rolnej oraz lepsze warunki pracy. Wielu z nich czuje się pominiętych przez rząd i instytucje państwowe oraz unijne.

Gdzie występują utrudnienia?

Na oficjalnej mapie dostarczonej przez organizatorów protestu widnieje ponad 260 pinezek, oznaczających miejsca, gdzie rolnicy planują blokady dróg wg. wypowiedzi organizatorów protest ma mieć formę tzw. „najazdu gwiaździstego”, czyli blokady kluczowych obszarów z wielu stron, co prawdopodobnie w bardzo dużym stopniu sparaliżuje ruch samochodowy. Kierowcy powinni omijać te obszary, aby uniknąć utknięcia w korku.

Utrudnienia związane z protestem rolników 20 marca 2024 będą występować w wielu miejscach w Polsce. Oto kilka kluczowych obszarów, gdzie można się spodziewać blokad i utrudnień:

  1. Podkarpacie – W dniu protestu wiele dróg na Podkarpaciu zostanie zablokowanych przez protestujących rolników.
  2. Wrocław – Traktory z czterech stron zablokują Wrocław, a utrudnienia będą występować w 44 miejscach.
  3. Małopolska – Duże utrudnienia mają wystąpić na ulicach Krakowa. Protestujący wjadą do miasta z trzech stron i spotkają się na Rondzie Mogilskim.
  4. Śląsk – W województwie śląskim protest rolników zaplanowany jest wokół Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Blokowane mogą być zjazdy i wjazdy na autostradzie A1 w okolicach Częstochowy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach jest najważniejsze, dlatego warto śledzić komunikaty i wybierać alternatywne trasy podróży. Wszystkie informacje są na bieżąco monitorowane, więc warto być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi protestu rolników.

Udostępnij

O autorze

Jako redakcja cykdwójeczka.pl jesteśmy zgranym zespołem pasjonatów motoryzacji, którzy łączą w sobie wiedzę techniczną, zamiłowanie do prędkości i niezdrową obsesję na punkcie opon. Dzięki temu możemy tworzyć niezwykle ciekawe i profesjonalne treści. Razem kreujemy jedno z najdynamiczniejszych miejsc w sieci dla miłośników czterech kółek.