Różności

Samochody z Filmów – Najsłynniejsze Filmowe Samochody

Samochody z Filmów – Najsłynniejsze Filmowe Samochody

W świecie kina samochody często odgrywają kluczową rolę, stając się niemal postaciami drugoplanowymi. Od szybkich wyścigówek po kultowe modele, te samochody z filmów zostają w naszej pamięci na długo. W tym artykule przyjrzymy się najbardziej ikonicznym samochodom, które zyskały popularność na dużym ekranie.

1. Aston Martin DB5 w “Goldfinger” (1964)

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów filmowych, Aston Martin DB5, zadebiutował w filmie o Jamesie Bondzie, “Goldfinger”. Wyposażony w tajne gadżety, takie jak odrzucane tablice rejestracyjne i działające maszynki do pisania, ten luksusowy samochód stał się symbolem agenta 007.

Aston Martin DB5

2. Mustang GT 390 w “Bullitt” (1968)

Steve McQueen wcielając się w postać Franka Bullitta, prowadził niezapomnianą pościgową scenę w swoim niebieskim Fordzie Mustang GT 390. To auto stało się legendą, a jego dynamiczna jazda przez ulice San Francisco wciąż wywołuje dreszcze. Każda lista opisująca samochody z filmów musi o nim wspomnieć.

Mustang GT 390

3. Dodge Challenger R/T w “Znikający punkt” (1971)

Ten potężny muscle car zagrał kluczową rolę w filmie “Znikający punkt”. Jego charakterystyczny wygląd i mocny silnik sprawiły, że stał się kultowym modelem wśród fanów motoryzacji.

Dodge Challenger R/T

4. Ferrari Testarossa w “Miami Vice” (1984-1989)

Detektywi Crockett i Tubbs z serialu “Miami Vice” jeździli po słonecznym Miami w białym Ferrari Testarossa w rytm kultowej ścieżki dźwiękowej Jana Hammera. To auto stało się symbolem lat 80., a jego elegancki design i wysoka prędkość przyciągały uwagę widzów.

Samochody z Filmów – Najsłynniejsze Filmowe Samochody

5. Subaru Impreza WRX STI z “Baby Driver” (2017)

W filmie “Baby Driver” Subaru Impreza WRX STI wcieliła się w rolę samochodu ucieczkowego. Jego precyzyjna jazda i charakterystyczny wygląd przyciągnęły uwagę fanów kina akcji.

Subaru Impreza WRX STI

6. Dodge Monaco z “The Blues Brothers” (1980)

Ten niepozorny policyjny samochód stał się gwiazdą filmu “The Blues Brothers”. Jego niezawodność i wytrzymałość były kluczowe podczas spektakularnych pościgów.

Dodge Monaco

7. DeLorean DMC-12 w “Powrót do przyszłości” (1985)

Ten futurystyczny samochód, przekształcony w maszynę czasu przez doktora Emmetta Browna, stał się ikoną kultowej trylogii “Powrót do przyszłości”. Jego charakterystyczne drzwi skrzydłowe i niesamowita możliwość podróży w czasie sprawiły, że DeLorean na zawsze zapisał się w historii kina.

DeLorean DMC-12

8. Mini Cooper S w “The Italian Job” (1969 i 2003)

Zarówno w oryginalnym filmie z 1969 roku, jak i w jego hollywoodzkiej wersji z 2003 roku, Mini Cooper S odegrał kluczową rolę w spektakularnych pościgach. Ten mały, zwinny samochód stał się symbolem brytyjskiej finezji i umiejętności kierowców.

Mini Cooper S

9. Ecto-1 w “Ghostbusters” (1984)

Ecto-1, czyli przystosowany do łapania duchów Cadillac Miller-Meteor, to nie tylko środek transportu dla kultowych łowców zjawisk paranormalnych, ale także ikona popkultury. Jego charakterystyczna kolorystyka i migające światła wciąż budzą nostalgiczne uczucia.

Ecto-1

10. Batmobile w różnych wersjach “Batman” (od 1989)

Batmobile to nie jeden, a wiele różnych modeli, które pojawiały się w filmach o Batmanie. Od mrocznych i groźnych wersji po bardziej stylizowane i futurystyczne, ten samochód zawsze przyciąga uwagę fanów komiksów i filmów.

Batmobile

Zobacz też: Najlepsza muzyka do auta – czego słuchać w drodze? 🎶

fot.: commons.wikimedia.org

Udostępnij

O autorze

Jako redakcja cykdwójeczka.pl jesteśmy zgranym zespołem pasjonatów motoryzacji, którzy łączą w sobie wiedzę techniczną, zamiłowanie do prędkości i niezdrową obsesję na punkcie opon. Dzięki temu możemy tworzyć niezwykle ciekawe i profesjonalne treści. Razem kreujemy jedno z najdynamiczniejszych miejsc w sieci dla miłośników czterech kółek.